Facebook Google+ Twitter

Rzecznik PiS: Koalicja PiS z częścią PO jest realna, ale po wyborach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-12 17:38

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak uważa, że koalicja PiS z częścią PO jest realna, ale po wyborach parlamentarnych w 2011 roku.

Błaszczak odniósł się do wypowiedzi Donalda Tuska wykluczającej możliwość zawarcia przez PO koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. Premier przed wylotem z Erywania powiedział, że dla nikogo z Platformy wizja współpracy z Jarosławem Kaczyńskim nie wydaje się atrakcyjna.

Mariusz Błaszczak uważa, że PO jest podzielona. "Obecna PO jest partią zupełnie bezideową - w orbicie PO funkcjonują zarówno Włodzimierz Cimoszewicz jak i Roman Giertych" - powiedział rzecznik PiS. Dodał jednak, że w Platformie są też ludzie, którym blisko jest do Prawa i Sprawiedliwości ze względu na wspólne poglądy i zamierzenia.

Mariusz Błaszczak powiedział, że taka koalicja mogłaby się zawiązać po - jak zakłada - zwycięskich dla PiS wyborach parlamentarnych w 2011 roku.

"Nie ma sensu teraz dzielić skóry na niedźwiedziu, zobaczymy jaki będzie wynik wyborczy, jestem przekonany, że jesteśmy partią przygotowaną do zmiany władzy" - podkreślił.

Wypowiedź Donalda Tuska w Armenii była reakcją na wywiad, jakiego prezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił dziennikowi "Rzeczpospolita". Jarosław Kaczyński dopuścił w nim możliwość zawarcia przez PiS koalicji z częścią Platformy Obywatelskiej. Wykluczył przy tym, by była to część PO związana z Januszem Palikotem, który "demoluje polskie życie publiczne".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.