Facebook Google+ Twitter

Rzecznik Praw Dziecka: Reagujmy, gdy bite jest dziecko

Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak, odwiedził dziś Łódź.

Od lewej: T. Kacprzak, M. Michalak, H. Zdanowska, dyrektor Biura RPD Mirosław Kaczmarek i J. Skrzydlewska / Fot. Ewelina KoperMinister do siedziby łódzkiej Rady Miejskiej przybył z posłankami Zdzisławą Janowską, Joanną Skrzydlewską i Hanną Zdanowską. RPDz spotkał się z łódzkimi radnymi oraz przedstawicielami większości organizacji pozarządowych.

- To nie jest moja pierwsza wizyta w Łodzi, ale też nie ostatnia. Przyjechałem, aby zapoznać się z lokalnym systemem pomocy dzieciom. Problemów i tematów do dyskusji jest wiele o czym wiem z listów, których z Łodzi napływa do mego Urzędu chyba najwięcej. Bliskie memu sercu jest m.in. rodzicielstwo zastępcze, ale znaczny problem stanowi przemoc domowa - mówi Rzecznik. - Apeluję do wszystkich o interwencję, gdy za ścianą długo płacze dziecko. Zareagujmy, nim kolejny maluch zostanie skatowany. Przecież to nie donosicielstwo, ale nasz prawny i moralny obowiązek - apeluje Rzecznik.

Tomasz Kacprzak, przewodniczący Rady Miejskiej, który otwierał dzisiejsze spotkanie, podkreślił, iż poświęcone jest ono prawom dziecka i inicjatywom, które mają chronić dzieci i im pomagać: – Cieszy mnie wizyta Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka w naszym mieście. Sprawy dzieci są dla nas – radnych – bardzo istotne. – Rada Miejska w trosce o najmniejszych mieszkańców miasta przeznaczyła środki finansowe m.in. na wyprawki szkolne oraz pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom wielodzietnym.

 / Fot. Ewelina KoperPosłanka Hanna Zdanowska, która wraz z radnym Sebastianem Tylmanem współorganizowała dzisiejsze spotkanie, podkreśla, że sprawy dotyczące dzieci są traktowane przez łódzkich parlamentarzystów ponadpartyjnie: – Dobro dzieci, a nie polityka są tu ważne.

Rzecznik Praw Dziecka odwiedzi dziś jeszcze łódzkie rodziny zastępcze i placówki socjoterapeutyczne. Jutro planowane jest spotkanie ministra w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.01.2009 18:39

Zakaz bicia kogokolwiek istnieje conajmniej od czasów pierwszych praw pisanych więc zamiast zmieniania praw, które przewidują kary za bicie kogokolwiek zacznijmy uczyć od dziecka wszystkie osoby jakie prawa obowiązują gdyż według badań dyletanta Wiedzyzmu czyli autora tego tekstu większość osób mających tytuł magistra w tym magistra prawa i pozostali obywatele Polski nigdy nie przeczytali wszystkich praw zapisanych w Konstytucji wić jak mogą je przestrzegać albo wiedzieć, ze istnieje zakaz bicia dzieci a każda osoba wiedząca o biciu dzieci ma obowiązek spowodować by dziecko było bezpieczne łącznie z odebraniem dziecka rodzicom i umieszczenie jego pod opieką uczciwych opiekunów. Dyletant to jedyny stopień jaki nadaje sobie i innym twórca nauki zwanej Wiedzyzmem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.