Facebook Google+ Twitter

Rzecznik Praw Obywatelskich chce zmian w opłatach za media

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 17:08

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się listownie do ministra infrastruktury i dyrektora Poczty Polskiej z apelem o zmiany funkcjonowania opłat abonamentowych dla mediów publicznych.

Janusz Kochanowski zwraca w piśmie uwagę na liczne błędy legislacyjne uniemożliwiające sprawne finansowanie publicznego radia i telewizji.

Zdaniem rzecznika wyrazem jego działań był - oczekujący do dnia dzisiejszego na rozpoznanie - wniosek do Trybunału Konstytucyjnego z dnia 17 lipca 2008 roku o stwierdzenie niezgodności artykułu 7 ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 o opłatach abonamentowych. Kochanowski przypomina również, że w ostatnim czasie występował również do Prezydenta RP z prośbą o rozważenie zawetowania albo wystąpienia do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prewencyjnej kontroli norm ustawy z dnia 24 czerwca 2009 roku o zadaniach publicznych w dziedzinie usług medialnych.

Dodał również, że 22 lipca w jego biurze odbyło się spotkanie tak zwanego okrągłego stołu w sprawie sytuacji mediów publicznych w Polsce.

Janusz Kochanowski zwrócił się do ministra Cezarego Grabarczyka o wykazanie działań nadzorczych podjętych w stosunku do Poczty Polskiej, która odpowiada za kontrolę poboru abonamentu.

Równocześnie Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił z prośbą do dyrektora Poczty Polskiej o ujawnienie działań, które jego firma podjęła, w celu usprawnienia poboru i egzekucji opłat abonamentowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.