Facebook Google+ Twitter

Rzecznik Praw Obywatelskich doniesie na minister zdrowia?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-17 11:19

Jutro, podczas posiedzenia komitetu pandemicznego, Rzecznik Praw Obywatelskich - Janusz Kochanowski, podejmie decyzję w sprawie złożenia doniesienia na mister Ewę Kopacz do prokuratury.

Już w piątek Janusz Kochanowski zapowiadał, że jeżeli dzisiaj Ewa Kopacz nie podejmie decyzji o zakupie szczepionek przeciw grypie A/H1N1, wniesie skargę do prokuratury. Zawiadomienie ma dotyczyć podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 321 kk (niedopełnienie obowiązków) oraz art. 165 kk (sprowadzenie zagrożenia epidemiologicznego).

Janusz Kochanowski tłumaczy swoją decyzję następująco: Rzecznik Praw Obywatelskich ma prawo żądać wyjaśnienia dotyczącego każdej sprawy, jeśli dotyczy ona praw i wolności obywatelskich

Rzecznik Praw Obywatelskich zaznaczył, że złożył propozycję spotkania Ewie Kopacz już 6 listopada, jednak zaproszenie na nie dostał dopiero dziś rano. Odbędzie się ono o godz. 18.00 wraz z ekspertami ds. medycznych i prawnych. Dopiero po spotkaniu RPO podejmie decyzję, czy skierować sprawę do prokuratury.

http://www.rp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wieksząść rozsądnych ludzi minister zdrowia powinien sprowadzić szczepionki przeciw świńskiej grypie, ale dla tych, co chcą się zaszczepić. Ciekawe czy rzecznik praw obywatelskich postawi się przeciw pomysłowi retencji danych(tajne miedzynarodowa umowa ACTA, ratyfikowana równierz przez Polskę, wprowadzająca odcinanie piratów od sieci i cenzurę internetu), który jest sprzeczny z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka ONZ z 1948?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.