Facebook Google+ Twitter

Rzecznik Praw Obywatelskich mówi "stop" wariatom w polityce

Kandydat na prezydenta, posła czy senatora powinien przedstawić dokumenty poświadczające, że jest zdrowy psychicznie - to propozycja RPO Janusza Kochanowskiego, o której donosi "Polityka".

Janusz Kochanowski / Fot. PAP- Potrafię wskazać przykłady osób w naszym parlamencie, których zachowanie i wypowiedzi nasuwają poważne wątpliwości co do ich zdrowia psychicznego i rozwoju umysłowego - mówi tygodnikowi Kochanowski.

Rzecznik nie chce wymieniać nazwisk. Jest także przekonany, że to media licząc na zainteresowanie publiki promują kontrowersyjne osoby, które powinny leczyć się w spokoju. - Być może w prawie wyborczym albo w Konstytucji powinniśmy wprowadzić wymóg stosownego zaświadczenia od kandydatów do pełnienia władzy - mówi Kochanowski.

Pomysł RPO wspiera Janusz Palikot. Poseł twierdzi, że już napisał ustawę, która ma zobowiązywać polityków do publikowania raportów o zdrowiu i nałogach.

Źródło: Polityka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gdyby wprowadzili konieczność zaświadczeń o zdrowiu psychicznym dla kandydatów na stanowiska publiczne... no cóż, nie wierzę w rzetelność takich badań. Który lekarz "postawiłby" się przyszłemu posłowi? Zwłaszcza że nasi rządzący, na szczeblu centralnym i zwłaszcza samorządowym, chadzają na zwolnienia lekarskie "na zamówienie", np. żeby uciec od jakiejś afery albo zaraz po utracie stanowiska, żeby przedłużyć czas pobierania wynagrodzenia. A wielu z naszych polityków wywodzi się ze środowiska lekarskiego - lekarz chyba nie odmówi pomocy koledze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

''Potrafię wskazać przykłady osób w naszym parlamencie, których zachowanie i wypowiedzi nasuwają poważne wątpliwości co do ich zdrowia psychicznego i rozwoju umysłowego'''


Nic nowego, to każdy Polak potrafi;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.