Facebook Google+ Twitter

Rzeczników wysłuchał Sejm. Gdzie byli posłowie?

Prof. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka złożyli na ręce posłów roczne sprawozdanie ze swojej działalności. Niestety, debata choć dotyczyła problemów większości Polaków, nie cieszyła się zainteresowaniem parlamentarzystów.

Prof. Irena Lipowicz / Fot. Piotr DrabikNa wstępie prof. Irena Lipowicz podkreśliła, że prawo ustanawiane przez Sejm, w ubiegłym roku nie zyskało na jakości. Rzeczniczka Praw Obywatelskich wymieniła również całą gammę problemów, z którymi zwracają się do niej obywatele. Szczególną uwagę budzi wielka liczba wniosków o wniesienie kasacji, które w imieniu swoich klientów kierują do niej adwokaci. W zeszłym roku prof. Irena Lipowicz złożyła do sądów 80 kasacji i co warto podkreślić, w większości pozytywnie rozpatrzonych (miesięcznie do RPO trafia ok. 200 takich wniosków). Rzeczniczka poruszyła również temat dyskryminacji m.in. osób niepełnosprawnych umysłowo czy tych nieznających zawiłości przepisów prawnych. Wśród nich znajdują się lokatorzy budynków, które po latach sądowej batalii odzyskują wcześniejsi właściciele. Zdaniem prof. Lipowicz, wywłaszczeni z takich lokali obywatele nie znajdują odpowiedniej pomocy prawnej.

Marek Michalak / Fot. Piotr DrabikGłos po prof. Lipowicz zabrał Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Jego przemówienie również nie napawało wielkim optymizmem, ponieważ nieletni nad Wisłą wciąż borykają się z wieloma problemami, które powstały po błędach dorosłych.

Zwracał on uwagę posłów na m.in. brak należytej opieki medycznej w szkołach oraz placówkach opieki psychologicznej. Według Marka Michalaka, leczeni są w nim mali pacjenci cierpiącymi na stany lękowe, łącznie z chorymi na poważne choroby psychiczne. Sugeruję uważne czytanie informacji o koloniach i obozach, a także kontrolowanie, czy dane miejsce wypoczynku jest Niestety, debata choć dotyczyła problemów większości Polaków, nie cieszyła się zainteresowaniem parlamentarzystów / Fot. Piotr Drabikzarejestrowane we właściwym Kuratorium Oświaty, a więc czy jest ono legalne i podlega nadzorowi odpowiednich służb (m.in. wizytatorów Kuratorium Oświaty, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, straży pożarnej) - radził Rzecznik Praw Dziecka rodzicom dzieci, które w te wakacje będą korzystać z grupowych wyjazdów.

Niestety, czwartkowa debata nie cieszyła się dużym zainteresowaniem posłów, choć poruszane w niej tematy nie jednokrotnie uderzały w ich działalność.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

metron
 • metron
 • 30.06.2012 09:12

Nazywanie Michalaka Rzecznikiem Praw dziecka to wielka pomyłka, tak jak jego wybór na to stanowisko. To wyjątkowy leń i opierdalacz i nie dziwię się że nudzi nawet tych bałwanów którym zawdzięcza wybór. Przecież Michalak mocniej jak inni uprawia demagogię. Z tego ryja emanuje wyłącznie debilizm i próżność. Konia z rzędem temu kto wymieni co dobrego do tej pory ten chuj zrobił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Aby podtrzymać ten wątek dyskusji

link

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ja
 • Ja
 • 29.06.2012 11:02

Jak pracownika nie ma w pracy to go zwalniają i w żadnym zakładzie pracy nie mam baru jak w sejmie itd itd.. powinien się skończyć okres Świętych krów i albo wybrańcy narodu są na obradach za co są wynagradzani z naszych podatków albo wyjazd z sejmu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Michał Kędzierski Dzisiaj 09:57

Panie Michale - wielki szacunek. To jest właśnie cel "reformy" w zdrowiu. NFZ nie musiał wyłożyć 500 mln złotych, dzięki tej "zadymie" jaką rządzący wprowadzili w życie. Minister Arłukowicz jest najlepszym w całym rządzie,jeśli chodzi o pożyteczność w oszczędzaniu grosza publicznego.
Bardzo dobrze, że robią powtórkę... Rostowski to powinien się uczyć, w jaki sposób czyściuteńko wyjmuje się orzechy z dziupli podatnika.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Problem w tym, że rząd interesuje się dziećmi tylko wtedy kiedy mozna na nich zarobić. Np wysyłając je przymusowo o rok wcześniej do szkoły- tak żeby o rok wcześniej zaczeły płacić podatki (otwarcie to przyznał min. Boni). Na wizyty u psychologów z zestresowanymi sześciolatkami pieniądze będą musieli już znaleźć rodzice (choćby i te które płacą w składkach na NFZ- to też są ich pieniądze!)

Lekarze też już sobie poradzili z bezsensownymi ustawami rządu. Zaczynają strajk, ktorego konsekwencje finansowe (droższe leki) poniosa pacjenci. I o to w koncepcji ustawy refundacyjnej chodziło- przerzucić koszty z budżetu na pacjentów, ale nie wprost (bo byłby krzyk) tylko rękami zmuszonych do tego lekarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Szymon Englert
 • Szymon Englert
 • 29.06.2012 01:42

Moim zdaniem RPD, Pan Marek Michalak winien być odwołany ze swojego stanowiska lub nawet zlikwidowany urząd RPD, a w Biurze RPD winna być przeprowadzona kontrola, również NIK, bo podejrzewam, że Biuro RPD swoją bezczynnością wobec polskich dzieci, nie wykorzystywanie uprawnień prokuratorskich w sprawach konkretnych dzieci powoduje że budżet Biura RPD tak na pensje RPD i pracowników Biura RPD, kosztów utrzymania Biura RPD to marnotrawstwo budżetowych pieniędzy polskiego podatnika. Piszę to z prośbą o pomoc mojemu synowi Andrzejowi Tubackiemu.
Rzecznik Praw Dziecka obawiam się, że jest zainteresowany swoim stanowiskiem i własną pensją i pensjami swoich pracowników biura RPD, to przykre, ale na podstawie sprawy mojego syna mam powody tak uważać, bo sprawę mojego syna zna RPD od 2009 roku i przez 4 lata nic nie zrobił, co oznacza, że RPD zainteresowany jest swoją pensją i wysoką emeryturą a nie jest zainteresowany polskimi dziećmi. Konkretnie: sprawa ZII/440/129/2009/IGK RPD w Warszawie dotyczy mojego syna dziś 13,5 letniego Andrzeja Tubackiego, który teraz jest zamknięty w szpitalu psychiatrycznym w Sosnowcu "za karę", żeby nie mógł sądownie potwierdzić tego co ujawnił o swoich oprawcach z Bielska-Białej http://youtu.be/k108AGjzyqY . RPD ma uprawnienia prokuratorskie, ale nie wiem dlaczego z nich nie korzysta, przez co chroni sprawców molestowania seksualnego mojego syna, jego pobicia, uprowadzenia, połamania mu nogi, ręki w Bielsku-Białej. Możliwe, że gdyby to było dziecko z Warszawy to by działał, ale mój syn nie chce mieszkać w Bielsku-Białej u matki, chce mieszkać u swojego ojca w Poznaniu, dlatego za jakoby przyzwoleniem RPD może być "więziony" na Śląsku w "psychiatryku" w Sosnowcu, tym Sosnowcu od małej Madzi, w pobliżu Bytomia od Szymona z Cieszyna. Widocznie RPD czeka na śmierć mojego
syna lub jego ubezwłasnowolnienie, ale i ja i syn Andrzej Tubacki chcemy żyć i z każdym dniem milczenia RPD, to Polska przybliża się do Ukrainy Julii Tymoszenko i Białorusi Poczobuta, gdy zdrowe dziecko -
mój syn w Polsce, w Sosnowcu jest "więziony" za swoje przekonania, gdy jego oprawcy w Bielsku-Białej są chronieni przez "zorganizowaną grupę sędziów i prokuratorów śląskiego wymiaru sprawiedliwości.
Proszę o pomoc dla mojego syna. Szymon Englert . szymon.englert@gmail.com

http://www.wprost.pl/ar/330500/Rzecznik-praw-dziecka-przyszedl-czas-by-bardziej-liczyc-sie-ze-zdaniem-dzieci/?K=1
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/634566,95-spraw-dot-naruszenia-nietykalnosci-dzieci
http://youtu.be/k108AGjzyqY
http://youtu.be/w9NT2RFqSMQ

Komentarz został ukrytyrozwiń
-ono-
 • -ono-
 • 28.06.2012 22:07

Rzeczników wysłuchał Sejm. Gdzie byli posłowie?

wiadomo - gdzie bywają nasze "GWIAZDY" w mediach i tam gdzie jest kasa

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Gdzie byli posłowie?/

Rzuciłem okiem na grafik komisji sejmowych.
Dziś było ich raptem 13.

Po co ma poseł siedzieć na sali plenarnej, jak może dorobić do pensji w komisjach...

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 28.06.2012 17:44

@ Panie Chorążewicz a jaka to krzywda dzieje się lekarzom ?
100 lekarzy robiło przekręty na lekach bezpłatnych w 2011 r, może by ich pan potępił bo to rzutuje na wszystkich .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 28.06.2012 17:39

SZKODA ,ŻE TAKIE MAŁE ZAINTERESOWANIE POSŁÓW a rzecznicy zajmują się istotnymi sprawami dzieci i dorosłych.
Powinni się wytłumaczyć z nieobecności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.