Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Afera w Komisji Majątkowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-17 07:30

Marek Piotrowski, pełnomocnik instytucji kościelnych uwikłany w aferę w Komisji Majątkowej wiedział o planowanym zatrzymaniu przez ABW - pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta dotarła do zeznań bliskiego współpracownika Piotrowskiego, który twierdzi, że ten próbował zapobiec zatrzymaniu, powołując się na wpływy.

Świadek to Dariusz Moskala, kiedyś najbardziej zaufany człowiek Piotrowskiego, dziś będący z nim w ostrym konflikcie. Moskala chętnie opowiada prokuratorom o interesach byłego wspólnika. Piotrowski, były esbek, biznesmen i wpływowy pełnomocnik zakonów i parafii przed komisją majątkową przy MSWiA, specjalizował się w odzyskiwaniu majątków kościelnych.

Agencja i Prokuratura Okręgowa w Warszawie od 2008 roku badają, dlaczego poznańskie elżbietanki otrzymały niezwykle tanio grunty w stołecznej Białołęce. Marek Piotrowski był ich pełnomocnikiem przed Komisją Majątkową.

Chodzi o 47 hektarów atrakcyjnej ziemi pod budownictwo mieszkaniowe, które zakon dostał jako rekompensatę za ziemie utracone w PRL - wyjaśnia "Rzeczpospolita". Niedługo później, za pośrednictwem Piotrowskiego elżbietanki odsprzedały grunt równie tanio Stanisławowi M., milionerowi z Pomorza.

Więcej o sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.