Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - albertynki chcą od państwa 27 milionów złotych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-22 07:10

Zakonne Stowarzyszenie, które według śledczych dostawało od Komisji Majątkowej grunty o zaniżonych cenach, żąda od państwa 27 milionów złotych - pisze "Rzeczpospolita".

Wniosek Towarzystwa Pomocy dla Bezdomnych imienia brata Alberta w tej sprawie rozpatruje Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa. Stowarzyszenie żąda wypłaty w formie pieniężnej lub gruntów o wartości 27 milionów złotych za mienie utracone w PRL.

Tymczasem w połowie grudnia Prokuratura Okręgowa w Gliwicach postawiła zarzuty rzeczoznawcy, który wyceniał grunty, jakie już otrzymało to towarzystwo. Miał on pięciokrotnie zaniżyć wartość trzech działek w Zabrzu. Grunty te albertynki odsprzedały później z zyskiem rodzinie pełnomocnika towarzystwa.

Dziennik przypomina, że Towarzystwo, działające na rzecz krakowskich albertynek to największy beneficjent Komisji Majątkowej. Szczegóły w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Cały proceder nadań majątków ziemskich kościołowi katolickiemu i innym kościołom jaki obserwujemy od z górą 15 lat, bez prawomocnych wyroków sądowych jest nieważny i bezprawny.
Wskazywałoby by to na nielegalność PRL, podczas gdy państwo to działało legalnie i było podmiotem uznawanym międzynarodowo. Sytuacja podobna miała miejsce po odzyskaniu niepodległości w roku 1918. Państwo generalnie nie mogło cofnąć swojego prawa do momentu sprzed rozbiorów, ponieważ na ziemi polskiej istniała ciągłość władzy i stan rozbiorowy był stanem zgodnym z ówczesnymi standardami prawa wewnętrznego jak i międzynarodowego.
Prócz tego że sam proceder jest niezgodny z prawem to jeszcze do tego sama jego realizacja to kpina i żarty jakoweś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.