Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Donald Tusk bez konkurencji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-27 07:37

"Rzeczpospolita" pisze, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w miniony weekend, na Donalda Tuska głosowałoby 31 procent Polaków. Z sondażu, przeprowadzonego na zlecenie gazety przez GfK Polonia, wynika, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni grono jego zwolenników zwiększyło się o 4 punkty procentowe.

Spadło natomiast poparcie dla Lecha Kaczyńskiego - według sondażu, na obecnego prezydenta zagłosowałoby 14 procent ankietowanych. Andrzej Olechowski od początku stycznia stracił 3 punkty procentowe. Według "Rzeczpospolitej" również poparcie Jerzego Szmajdzińskiego spadło z 7 procent na początku stycznia do 4 procent.

W poparciu dla partii politycznych niewiele się zmieniło od początku stycznia. Na PO chce dziś głosować 48 procent badanych, PiS popiera 28 procent, a PSL cieszy się sympatią 6 procent ankietowanych. Poparcie dla SLD spadło z 12 do 8 procent.

Ankietowe badanie poparcia dla partii i kandydatów na prezydenta zrealizowała GfK Polonia w dniach 21- 25 stycznia wśród 983 dorosłych Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.