Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Głosowanie listem poleconym?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 07:39

Poczta Polska zaproponuje Państwowej Komisji Wyborczej wprowadzenie głosowania korespondencyjnego - pisze "Rzeczpospolita". Dyrektor generalny Poczty zapowiada, że taka propozycja zostanie przesłana w ciągu miesiąca.

Gazeta wyjaśnia, że Poczta Polska chciałaby przesyłać wyborcom informację o kandydatach wraz z kartą do głosowania. Ci - na jakiś czas przed datą wyborów - listem poleconym odsyłaliby wypełnioną kartę na podany adres. Anonimowość przesyłki gwarantowałoby umieszczenie karty w dwóch kopertach, dopiero po rozdarciu zewnętrznej z nazwiskiem wyborcy głos trafiałby do specjalnej komisji.

Dyrektor zespołu prawnego i organizacji wyborów PKW Beata Tokaj mówi "Rzeczpospolitej", że jest zwolenniczką wprowadzenia głosowania korespondencyjnego, Ma jednak zastrzeżenia. Jej zdaniem słabym ogniwem wydaje się doręczyciel. "Gdybyśmy mieli pewność, że Poczta Polska jest w stanie zapewnić terminowość dostarczenia takich przesyłek albo pojawiła się rzetelna konkurencja, to warto byłoby podjąć prace nad technicznymi aspektami takiego rozwiązania" - mówi Beata Tokaj gazecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.