Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Graś korzystał za darmo z nie swojej willi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 07:31

Biuro Analiz Sejmowych twierdzi, że nieodpłatne korzystanie z czyjegoś domu to forma korzyści, którą poseł powinien umieścić w rejestrze korzyści. "Rzeczpospolita dotarła do opinii prawnej Biura, która zostanie wykorzystana w sprawie Pawła Grasia.

Rzecznik rządu stanie przed Komisją Etyki Poselskiej, która ma zbadać, czy złamał zasady etyki poselskiej. Polityk PO nie wpisał bowiem do rejestru korzyści informacji o nieodpłatnym użytkowaniu domu. Opinia Biura Analiz Sejmowych jest jednoznaczna - poseł miał obowiązek to uczynić. Opinia ta może być podstawą do ukarania posła.

Paweł Graś od 13 lat zamieszkuje w domu w podkrakowskim Zabierzowie należącym do niemieckiego przedsiębiorcy. Po ujawnieniu sprawy przez jeden z dzienników rzecznik rządu poinformował, że nie płaci za wynajem.

Jak wykazały kolejne ekspertyzy, to jednak nie zwalnia go z umieszczenia informacji na ten temat w oświadczeniu majątkowym. Z opinii specjalistów od prawa podatkowego wynika, że Paweł Graś powinien również odprowadzać podatek. Polityk PO nie chciał komentować informacji o treści opinii sejmowych prawników.

Więcej o sprawie w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na święta podarowałem nieletniemu wnukowi pewną kwotę pieniężną, czy wnuk będzie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodprowadzenie podatku fiskusowi.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.