Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Graś korzystał za darmo z nie swojej willi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 07:31

Biuro Analiz Sejmowych twierdzi, że nieodpłatne korzystanie z czyjegoś domu to forma korzyści, którą poseł powinien umieścić w rejestrze korzyści. "Rzeczpospolita dotarła do opinii prawnej Biura, która zostanie wykorzystana w sprawie Pawła Grasia.

Rzecznik rządu stanie przed Komisją Etyki Poselskiej, która ma zbadać, czy złamał zasady etyki poselskiej. Polityk PO nie wpisał bowiem do rejestru korzyści informacji o nieodpłatnym użytkowaniu domu. Opinia Biura Analiz Sejmowych jest jednoznaczna - poseł miał obowiązek to uczynić. Opinia ta może być podstawą do ukarania posła.

Paweł Graś od 13 lat zamieszkuje w domu w podkrakowskim Zabierzowie należącym do niemieckiego przedsiębiorcy. Po ujawnieniu sprawy przez jeden z dzienników rzecznik rządu poinformował, że nie płaci za wynajem.

Jak wykazały kolejne ekspertyzy, to jednak nie zwalnia go z umieszczenia informacji na ten temat w oświadczeniu majątkowym. Z opinii specjalistów od prawa podatkowego wynika, że Paweł Graś powinien również odprowadzać podatek. Polityk PO nie chciał komentować informacji o treści opinii sejmowych prawników.

Więcej o sprawie w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na święta podarowałem nieletniemu wnukowi pewną kwotę pieniężną, czy wnuk będzie pociągnięty do odpowiedzialności za nieodprowadzenie podatku fiskusowi.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.