Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - GROM uderzy w piratów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 11:15

Elitarna grupa antyterrorystyczna GROM weźmie udział w operacji przeciwko piratom na wodach Somalii - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Gazeta pisze, że oddział będzie tam współpracować z sojusznikami z Unii Europejskiej.

Do Somalii ma pojechać kilkudziesięciu komandosów z Wodnego Oddziału Bojowego GROM. Operacja, w której wezmą udział nosi kryptonim "Atalanta". Pomysł pojawił się, gdy w listopadzie somalijscy piraci uprowadzili tankowiec "Sirius Star" z dwoma Polakami na pokładzie - wyjaśnia dziennik.

Niewykluczone, że nasi komandosi będą brać udział w odbijaniu zakładników. Sami żołnierze mówią, że jeśli już wysyła się ich na taka misję, to aby prowadzili "konkretne działania".

GROM-owcy już przygotowują się do misji. Ich wyjazd będzie możliwy za kilka tygodni, gdy formalnie zgodę wydadzą rząd i prezydent. Powołując sie na źródła w pałacu głowy państwa gazeta pisze, że Lech Kaczyński jest skłonny podpisać wniosek o udział komandosów w misji.

Więcej na ten temat pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.04.2009 22:20

To jest śmieszne ... utrzymujemy oddział szybkiego reagowania który musi się przygotowywać do misji kilka tygodni... to jest żałosne. Kolejnym absurdem jest łaskawe oko pana tfu prezydenta który jest skłonny wyrazić zgodę.... taka akcja ma szanse powodzenia jak jest natychmiastowa z pełnym zaskoczeniem a po takim czasie i z takim nagłośnieniem to można na wakacje jechać a nie odbijać zakładników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.