Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Jak łamią prawo polscy żołnierze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 07:34

Polscy żołnierze w ubiegłym roku popełnili więcej przestępstw na misjach, ale w kraju przestępczość w armii spadła - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta dotarła do raportu Naczelnej Prokuratury Wojskowej z danymi za 2008 rok.

Wynika z nich, że wojskowi śledczy wszczęli postępowania dotyczące zdarzeń, w których zginęły 102 osoby. To więcej niż rok wcześniej. W 2007 roku, takich wypadków było 78. Tragiczne statystyki podniosła jednak między innymi katastrofa samolotu CASA, w której zginęło 20 lotników - pisze "Rzeczpospolita". Większość śmiertelnych statystyk dotyczy wypadków na drogach.

W ubiegłym roku zwiększyła się liczba przypadków łamania prawa wśród żołnierzy pełniących służbę za granicą. Zakończono 43 takie postępowania. Za granicą żołnierze dopuszczali się najczęściej kradzieży.

"Rzeczpospolita" dodaje, że w kraju przestępczość w armii spadła o około 20 procent. Tylko dwaj wojskowi zdecydowali się na kradzież z magazynów broni i amunicji. Żołnierze rzadziej niż w poprzednich latach uczestniczyli w bójkach, rozbojach, przestępstwach natury seksualnej. Mniejsza była również liczba sytuacji związanych z nadużywaniem alkoholu i narkotyków podczas służby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.