Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Kadrowa rewolucja w resorcie sprawiedliwości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-24 08:14

Po objęciu teki ministra sprawiedliwości przez Andrzeja Czumę, resort czeka rewolucja kadrowa. "Rzeczpospolita" przypomina, że minister będzie musiał znaleźć kilku swoich zastępców, przede wszystkim następcę zdymisjowanowanego wraz ze Zbigniewem Ćwiąkalskim wiceministra odpowiedzialnego za więziennictwo Mariana Cichosza.

Funkcję sekretarza stanu w resorcie obejmie najprawdopodobniej - według "Rzeczpospolitej"- senator PO Krzysztof Kwiatkowski. Miałby odpowiadać za sprawy legislacji. Natomiast - jak twierdzi gazeta - kwestiami więziennictwa ma się zająć przedstawiciel PSL. Jego kandydatura jest już ponoć uzgodniona.

Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że w resorcie pozostaną wiceministrowie Jacek Czaja i Zbigniew Wrona. Według nieoficjalnych informacji, do odejścia szykują się Zbigniew Niezgoda i Krzysztof Kozdronkiewicz, dyrektor Departamentu Kadr. Dziennik przewiduje, że trudno będzie o następcę prokuratora krajowego Marka Staszaka. Wśród potencjalnych kandydatów wymienia się Marka Wełnę z Krakowa a także Edwarda Zalewskiego z Wrocławia.

45 procent Polaków uważa, że Andrzej Czuma będzie dobrym ministrem sprawiedliwości. Tak wynika z sondażu GFK Polonia, opublikowanego w "Rzeczpospolitej". 30 procent jest przeciwnego zdania. Jednak aż 81 procent krytycznie ocenia pomysł nowego ministra, by Polacy mieli szerszy dostęp do broni.

Telefoniczny sondaż GfK Polonia został wykonany wczoraj na próbie 500 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.