Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - "Kopalnia posad posła SLD"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-26 07:10

"Rzeczpospolita" pisze, że Tadeusz Motowidło, poseł lewicy i związkowiec w Jastrzębskiej Spółce Węglowej kieruje firmą wygrywającą przetargi ogłaszane przez spółki należące do holdingu.

Tadeusz Motowidło jest zatrudniony w JSW i kieruje Związkiem Zawodowym Górników w kopalni Zofiówka. Jak pisze "Rzeczpospolita", w 2008 roku etat w Zofiówce przyniósł mu ponad 123 tysiące złotych, a diety poselskie prawie 29 tysięcy złotych. Tadeusz Motowidło jest także prezesem jastrzębskiej spółki PPHU Perspektywa, zajmującej się między innymi usługami budowlanymi.

"Rzeczpospolita" ustaliła, że Perspektywa wygrywała przetargi ogłaszane między innymi przez Zakład Logistyki Materiałowej podległy Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA. W Zakładzie pracuje bratanek posła Motowidło i były asystent społeczny posła Andrzej Kulig - informuje "Rzeczpospolita". Tadeusz Motowidło tłumaczy, że jego praca w JSW nie ma wpływu na przebieg przetargów.

Poseł SLD jest też członkiem sejmowej podkomisji, zajmującej się rządowym projektem ustawy "Prawo geologiczne i górnicze".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

alek
  • alek
  • 03.06.2011 09:04

a tego dlaczego nikt ne komentuje?!
malo ciekawe???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.