Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Kryzys pomaga Orlikom

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-14 07:22

Do 2012 roku ma powstać aż 3 i pół tysiąca Orlików zamiast planowanych 2 tysięcy - ustaliła "Rzeczpospolita".

W expose z 2007 roku premier Donald Tusk obiecywał, że w polskich gminach powstanie ponad 2 tysiące kompleksów dwóch boisk - do piłki nożnej i koszykówki, zwanych Orlikami. Tymczasem jak zapewnia w rozmowie z gazetą minister sportu Mirosław Drzewiecki - tyle obiektów będzie gotowych już w 2010 roku.

Do tej pory wybudowano 450 Orlików, a do końca roku ma powstać kolejnych 1300. Jak zapewnia szef resortu sportu - do programu zgłaszają się już kolejne gminy. "Z naszych ostrożnych szacunków wynika, że w 2012 roku gotowych będzie 3,5 tysiąca kompleksów boisk" - powiedział "Rzeczpospolitej" Drzewiecki.

Ministerstwo sportu uważa, że gminy przekonały się, iż program działa i opłaca się do niego przystępować. Poza tym w budowie boisk pomaga kryzys - zauważa gazeta. Mimo licznych cięć budżetowych minister finansów zdecydował, że Orliki nie będą nimi objęte. Koszty budowy boisk też są coraz niższe. Jak podaje dziennik - za Orlik w Świdnicy, którego budowa rusza w sierpniu, będzie trzeba zapłacić nieco ponad milion złotych. Dwa lata temu obiekt kosztowałby 1,8 miliona złotych - pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.