Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Kto będzie kierował telewizją publiczną?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-16 07:21

"Rzeczpospolita" spekuluje, kto może zastąpić Piotra Farfała na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej.

Według ustaleń gazety, wśród kandydatów są dawny dyrektor Programu Drugiego TVP Wojciech Pawlak i były dyrektor Teatru Wielkiego Janusz Pietkiewicz. Media wymieniały także nazwisko Waldemara Dąbrowskiego, byłego ministra kultury w rządzie Leszka Millera.

Dziennik przypomina, że dziś nowo wybrana rada nadzorcza telewizji publicznej spróbuje odwołać Farfała z funkcji pełniącego obowiązki prezesa. Wiązałoby się to z koniecznością przeprowadzenia przez radę konkursu na stanowisko szefa telewizji.

Według informacji "Rzeczpospolitej" jeszcze do wczoraj Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Prawo i Sprawiedliwość, które w radzie dysponują większością głosów, nie miały uzgodnionego przebiegu jej dzisiejszego posiedzenia. Gazeta pisze, że w grę wchodzą trzy scenariusze.

Pierwszy: przywrócenie na kilka tygodni zawieszonych wiceprezesów TVP - Marcina Bochenka i Sławomira Siwka. Drugi: oddelegowanie do zarządu telewizji publicznej co najmniej jednego członka rady nadzorczej. Trzeci scenariusz to powołanie tymczasowego prezesa i wiceprezesa TVP. Zdaniem "Rzeczpospolitej" to ostatnie rozwiązanie jest jednak mało prawdopodobne, bo obie partie nie mogą się porozumieć co do kandydatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.