Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Kto zastąpi Tuska?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-25 07:27

Premier Donald Tusk prawdopodobnie nie będzie ubiegał się o stanowisko szefa Platformy Obywatelskiej - pisze "Rzeczpospolita". Według informatorów dziennika, szef rządu skupi się na kampanii prezydenckiej i wiosną odda przewodnictwo w partii swojemu następcy.

Wybór nowego lidera partii przed wyborami prezydenckimi ma uchronić Platformę przed walkami o schedę po Tusku w czasie kampanii wyborczej. Anonimowi politycy PO w rozmowie z dziennikarzami "Rzeczpospolitej" przyznają, że na razie nie ma gotowego scenariusza zmiany warty w tym ugrupowaniu.

Wiadomo jedynie, że nowe władze muszą zostać wybrane wiosną. Zgodnie ze statutem, odbędzie się wtedy zjazd Platformy Obywatelskiej, podczas którego Donald Tusk miałby ogłosić swój start w wyborach prezydenckich.

Wśród polityków PO nie brakuje głosów, że Donald Tusk powinien zostać szefem partii do wyborów prezydenckich. Przedłużenie kadencji przewodniczącego PO o pół roku oznacza jednak konieczność zmiany statutu partii, a to już poważniejszy problem.

Więcej o sprawie pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.