Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Licencja pilota za łapówkę?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 11:18

Pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego w półtora dnia - z naruszeniem wszelkich procedur - zaliczyli obywatelowi Niemiec egzaminy na pilota liniowego - ujawnia "Rzeczpospolita". Prokuratura sprawdza, czy nie doszło przy tym do korupcji.

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte w połowie grudnia, a doniesienie złożyła firma Aviation Asset Management, zajmująca się między innymi szkoleniem pilotów. Wskazała ona, że przestępstwo korupcji mogli popełnić dwaj pracownicy Urzędu Lotnictwa Cywilnego - dyrektor jednego z departamentów i naczelnik inspektoratu.

Obaj brali udział w procesie wydawania licencji pilota liniowemu 55-letniemu Niemcowi Eberhardowi Hausenowi. Uzyskał on najwyższą klasę licencji pilota zawodowego, która uprawnia do pilotowania samolotów pasażerskich w liniach lotniczych.

Z dokumentów, do których dotarła "Rzeczpospolita" wynika, że Hausen rozpoczął egzamin dzień przed wpłynięciem do ULC oficjalnej prośby o jego przeprowadzenie. Na dodatek zdawał go poza wyznaczoną przez urząd sesją egzaminacyjną. Normalnie egzamin składa się z 14 przedmiotów zdawanych każdy osobno w formie testu, tylko w wyznaczonych terminach. W jednej sesji, odbywającej się co miesiąc, zdaje się średnio dwa, trzy egzaminy.

O szczegółach sprawy pisze "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 17.03.2009 14:16

Każde dowolne zezwolenie pozwolenie licencja czy koncesja jest naturalnym źródłem korupcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.