Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Lobbyści chcieli wyrzucić ministra

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-03 07:31

"Rzeczpospolita" ujawnia, że biznesmeni z branży hazardowej szykowali prowokację przeciw wiceministrowi Jackowi Kapicy z resortu finansów.

Z informacji gazety wynika, że Ryszard Sobiesiak i Jan Kosek chcieli dymisji niewygodnego dla nich urzędnika, który chciał doprowadzić do nałożenia dodatkowych opłat na automaty do gier hazardowych.

Z rozmowy, którą zarejestrowało CBA, wynika, że Sobiesiak zamierzał skompromitować Kapicę, przypinając mu łatkę „pisiora", czyli człowieka Prawa i Sprawiedliwości. Gdy ministerstwo wydało niekorzystne dla biznesmenów rozporządzenie, stali się bardziej nerwowi. Sobiesiak dzwonił nawet ze skargą do ministra sportu Mirosława Drzewieckiego.

Sobiesiak i Kosek planowali dokładniej, co zrobić, by Kapica stracił stanowisko. Uzgadniali, że przekażą rozmówcom, iż „bierze łapówy" i „nie chce dobrze dla państwa". W rozmowie z „Rzeczpospolitą" Zbigniew Chlebowski, u którego interweniowali przedsiębiorcy zaprzeczył, by biznesmeni usiłowali wpływać na sprawy kadrowe. Sam Kapica nie chce się wypowiadać.

Szczegóły w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.