Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Major oskarża ministra

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-15 07:12

Ekspert komisji badającej proces szkolenia lotników złożył do prokuratury doniesienie na szefa MON - informuje "Rzeczpospolita".

Jak pisze gazeta, major rezerwy Arkadiusz Szczęsny to pilot z wieloletnim doświadczeniem i imponującą liczbą godzin spędzonych w powietrzu. Po kilku posiedzeniach podkomisji powołanej po ostatnich katastrofach przez Komisję Obrony Narodowej major doszedł do wniosku, że zaniedbania w zakresie szkolenia lotników są rażące. Postanowił więc napisać pismo do przewodniczącego podkomisji Czesława Mroczka z PO.

"Rzeczpospolita" dotarła do tego dokumentu. Arkadiusz Szczęsny napisał, że "świadome narażanie przez resort obrony narodowej naszych żołnierzy na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia poprzez zaniedbania w planowaniu, samym szkoleniu, zaopatrywaniu wojsk i zarządzaniu zasobami ludzkimi jest niedopuszczalne, jest również łamaniem prawa". Dalej major zwraca się do przewodniczącego Mroczka z wnioskiem, by podkomisja złożyła doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez szefa MON jako osoby odpowiedzialnej za działania resortu.

Tak się jednak nie stało, a na posiedzeniu podczas nieobecności Szczęsnego odwołano go z funkcji eksperta za "przekroczenie swoich uprawnień". Major już jako osoba prywatna złożył jednak doniesienie do prokuratury.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.