Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Modlitwa zamiast listu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-31 07:26

Zabraknie wspólnej deklaracji biskupów Polski i Niemiec z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Prace trwają, ale prawdopodobnie nie zostaną zakończone przed 1 września.

Przyczyną jest brak czasu na konsultacje, a dotyczą one delikatnych spraw takich jak temat wojny, wypędzeń, pojednania polsko-niemieckiego i muszą być przeprowadzone w szerszym gronie niż tylko grupa kontaktowa.

"Rzeczpospolita" pisze, że pomysł wydania wspólnego oświadczenia pojawił się na początku maja na spotkaniu grupy kontaktowej episkopatów Polski i Niemiec w Bambergu. Niestety nie było później żadnego spotkania w tej sprawie. Dodatkowo napięcie w stosunkach polsko-niemieckich wprowadziło wydanie przez dwie niemieckie partie chadeckie CDU i CSU wspólnego oświadczenia, w którym domagały się międzynarodowego potępienia wypędzeń i uznania praw wszystkich wypędzonych.

Z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września w Berlinie odbędzie się wspólna modlitwa biskupów polskich i niemieckich za ofiary wojny, o dar pojednania i pokój dla przyszłych pokoleń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.