Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Na aplikację mogło zdać 10 tysięcy osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-21 13:42

Według informacji "Rzeczpospolitej" sobotnie egzaminy na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą zdało 70 procent kandydatów. To oznacza, że prawie 10 tysięcy absolwentów prawa rozpocznie w październiku dalszą naukę.

Dyrektor Departamentu Nadzoru nad Aplikacjami w Ministerstwie Sprawiedliwości Iwona Kujawa uważa, że dobre wyniki są efektem zmiany przepisów. Kandydaci dokładnie wiedzieli, czego się uczyć, ponieważ wykaz aktów prawnych został opublikowany cztery i pół miesiąca przed egzaminem. Zdaniem Iwony Kujawy, poskutkowało również obniżenie z 76 do 66 procent minimalnego progu punktów wymaganych do zaliczenia testu.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", na aplikację adwokacką najwięcej osób dostało się we Wrocławiu - aż 181, czyli 86 procent zdających. W Zielonej Górze egzamin zaliczyło 81 procent kandydatów, a w Bielsku Białej i w Kielcach - 78 procent. Na aplikację radcowską najlepszy wynik padł także we Wrocławiu - zdało 178 osób, czyli 82 procent kandydatów. W Rzeszowie test zaliczyło 80 procent, a Poznaniu - 73 procent. Według wstępnych danych, na aplikację komorniczą, na którą wymogi były najłagodniejsze, mogło zdać nawet 90 procent kandydatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.