Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita"- Najpotężniejsi ludzie świata

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-28 07:21

Większość Polaków uważa, że papież jest najpotężniejszym człowiekiem na świecie - wynika z sondażu GfK Polonia, wykonanego na zlecenie "Rzeczpospolitej". Na Benedykta XVI wskazało 55 procent ankietowanych.

 / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Benedykt_xvi.jpg49 procent badanych jako najpotężniejszego człowieka na świecie wskazało amerykańskiego prezydenta Baracka Obamę, zaś 40 procent premiera Rosji Władimira Putina.

"Rzeczpospolita" podkreśla, że opinia Polaków znacznie różni się od ocen miesięcznika "Forbes", w którym Benedykt XVI znalazł się tuż poza pierwszą dziesiątką - na 11. miejscu. W tamtym rankingu pierwszą trójkę tworzyli: Barack Obama, prezydent Chin Hu Jintao oraz Władimir Putin.

Spośród osób, związanych z biznesem w oczach Polaków najwyższą pozycję ma założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi świata Bill Gates. Wskazało na niego 24 procent ankietowanych. Z innych przedstawicieli biznesu na liście "Rzeczpospolitej" znaleźli się: reżyser i producent filmowy Steven Spielberg, właściciel imperium medialnego Rupert Murdoch i twórca firmy Apple Steve Jobs.

W rankingu znalazło się też miejsce dla dwóch polskich polityków. Na 16. miejscu uplasował się prezydent Lech Kaczyński - wskazało go 8 procent badanych, a tuż za nim premier Donald Tusk z 7- procentowym poparciem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Za to najpopularniejszym był śp. M.J.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powiem z przekorą ci co pociągają za sznurki są delikatnie mówiąc w cieniu , to w wiekszości śmietanka finansowa świata ich przedstawiciele to mi prezydent USA ale też wielu ludzie w Europie i nie tylko. To sieć powiązań kapitałowo gospodarczych mających oddzwięk polityczny ale o jednosobowym liderze mówić nie możemy gdyż tym światem nie da się już kierować jednoosobowo to skutek globalizacji a co za tym idzie licznymi grupami interesów kontynentalnych i miedzykontynentalnych.
Jedno jest pewne "biali" mają bardzo dużo do powiedzienia i od nich zależy bardzo dużo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.