Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Nie rzucać kamieniami w Muzeum Powstania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-28 07:24

"Rzeczpospolita" publikuje wywiad z Pawłem Kowalem, który odpiera zarzut Władysława Bartoszewskiego, że Muzeum Powstania Warszawskiego jest "przyczółkiem" PiS. Rozmowę z Władysławem Bartoszewskim na ten temat opublikowała wczoraj "Gazeta Wyborcza".

Paweł Kowal - historyk, współautor koncepcji Muzeum podkreślił, że placówka jest otwarta dla wszystkich, bez względu na ich przekonania polityczne. Dodał, że Muzeum jest niezależną instytucją, związała się z nim czołówka polskich muzyków, plastyków i badaczy historii współczesnej.

Zdaniem Pawła Kowala, w wywiadzie z Władysławem Bartoszewskim znalazł się zawoalowany apel do ministra kultury i prezydent Warszawy, aby powzięli jakieś kroki przeciwko placówce. "Proponuję, żeby wszyscy, którzy próbują wciągnąć muzeum do walk politycznych, zastanowili się, czy naprawdę o to im chodzi" - powiedział Paweł Kowal.

Zwrócił uwagę, że Muzeum w nowoczesnej formie przedstawia naszą historię, co jest szczególnie ważne obecnie, kiedy nasi sąsiedzi prowadzą zdecydowana politykę historyczną (Niemcy - Centrum przeciwko Wypędzeniom, Rosja - odmowa faktów, dotyczących Katynia). Paweł Kowal podkreślił, że nauka historii nie jest indoktrynacją.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.