Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - nie tylko Żydzi ginęli w obozach

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-26 07:28

Mówienie "Szoah to wyłącznie Żydzi" jest manipulowaniem historią - mówi "Rzeczpospolitej" biskup Tadeusz Pieronek. Hierarcha wyjaśnia nieporozumienia, jakie powstały w związku z jego nieautoryzowanym wywiadem dla włoskiego portalu Pontifex Roma.

Biskup Pieronek miał rzekomo powiedzieć włoskiemu dziennikarzowi, że Szoah wymyślili Żydzi. Hierarcha zdementował przypisywane mu słowa, a szef portalu w specjalnym oświadczeniu "z całą uczciwością" przyznał, że biskup Pieronek nigdy nie negował historycznego istnienia Szoah.

Zdaniem biskupa Holokaust stał się ideą, która ma służyć zjednoczeniu społeczności żydowskiej rozproszonej po świecie. Takie idee - podkreśla - bywały w historii, jak idea wielkomocarstwowej Rosji, odrodzenia Polski podzielonej zaborami. Jednak, w opinii biskupa Pieronka, idea Holokaustu jest bronią Żydów, którzy mają do tego prawo, ale - zaznacza - my mamy prawo o tym mówić.

Przewodniczący kościelnej komisji konkordatowej odnosi się również do kwestii rzekomego antysemityzmu Polaków. Podkreśla, że jest to kłamstwo, manipulacja i obarczanie wszystkich Polaków zachowaniem jakichś grup ekstremistów, którzy od czasu do czasu wypisują coś na murach.

Cały wywiad z biskupem Tadeuszem Pieronkiem w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.