Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - nominacje prokuratorskie last minute

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-10 07:18

"Rzeczpospolita" ujawniła, że minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski mianował nowych prokuratorów Prokuratury Krajowej kilkanaście godzin przed powołaniem Andrzeja Seremeta na stanowisko prokuratora generalnego.

Większość nominatów to ludzie prokuratora krajowego Edwarda Zalewskiego - konkurenta Seremeta w wyborach na prokuratora generalnego. "Rzeczpospolita" ustaliła, że informacja o przegranej Zalewskiego dotarła do kierownictwa prokuratury podczas narady w Ośrodku Służby Więziennej w Popowie. Jej uczestnicy spodziewali się, że przy okazji uczczą nominację Edwarda Zalewskiego, ale prezydent nominował na to stanowisko krakowskiego sędziego.

Po ogłoszeniu decyzji minister Kwiatkowski, prokurator krajowy i rzeczniczka prokuratury Katarzyna Szeska opuścili naradę. Szybkie dekrety o nominacjach śledczych zostały sporządzone w tajemnicy. Dyrektor Biura Kadr Prokuratury Krajowej został bowiem na naradzie w Popowie.

Najwięcej emocji budzi awans Szeskiej na prokuratora Prokuratury Apelacyjnej. Została ona awansowana w trybie nagrodowym, bez wymaganej przez ustawę o prokuraturze opinii Kolegium Prokuratorów. Katarzyna Szeska znalazła się na czele niechlubnego rankingu najgorszych rzeczników prasowych w 2009 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.