Facebook Google+ Twitter

Rzeczpospolita: Obywatele dziennikarze

“Nie dostają pieniędzy, nie mają etatu, mają za to dużo zapału - do Polski przychodzi moda na publikujących w sieci dziennikarzy obywatelskich” - informuje dziennik.

O gazecie internetowej “Wiadomosci24.pl” oraz jej autorach napisała dziś “Rzeczpospolita” w artykule: “Obywatele dziennikarze”.

Gazeta opisała przykład Radosława Kozieła, 19 - letniego autora “Wiadomosci24.pl”, który nie miał nic wspólnego z dziennikarstwem do dnia, kiedy na jednym z opolskich osiedli zauważył huśtawki zagrażające dzieciom.
“Napisałem artykuł, bo to było po prostu niebezpieczne - wyjaśnia. Materiał opublikował w czerwcu w gazecie internetowej Wiadomosci24.pl. Tekst przeczytali opolscy urzędnicy. Po dwóch tygodniach huśtawki zostały poprawione” - powiedział “Rzeczpospolitej” nasz autor.
Zakończona sukcesem interwencja Radka w sprawie huśtawek, zapoczątkowała nowy etap w jego życiu. Napisał już 13 tekstów, które opublikowały “Wiadomosci24.pl”.

Jak poinformowała “Rzeczpospolita”, “Wiadomosci24.pl”, których strony odwiedzane są 15 tysięcy razy dziennie, to jeden z dwóch największych portali informacyjnych, publikujących teksty internautów.

“Chcieliśmy stworzyć miejsce odpowiadające potrzebom internautów, którzy chcą być nie tylko odbiorcami, ale i twórcami informacji” - powiedział dziennikowi Mirosław Kowalski, wiceprezes Grupy Wydawniczej Polskapresse, która uruchomiła gazetę internetową.
Redaktor naczelny serwisu informacyjnego “Wiadomosci24.pl” Paweł Nowacki poinformował, że dla gazety pisze 130 osób ( od red.: na dzień dzisiejszy autorami "Wiadomosci24.pl" są już 183 osoby).

Jak pisze “Rzeczpospolita”, moda na portale obywatelskie przyszła z Zachodu, choć pionierami takiej formy dziennikarstwa są południowi Koreańczycy. “Tam w 2000 roku powstał serwis OhMyNews - dziennik internetowy tworzony przez 41 tysięcy autorów”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Portal Wiadomosci24 jest świetny i znakomicie prowadzony. To dobrze, że o Nas piszą w dziennikach drukowanych. Często zdarza się, że ta dziennikarska strona internetowa jako pierwsza zamieszcza informacje, które potem docierają do innych mediów. Wszystko to dzięki aktywnym obywatelom-internautom.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2006 14:22

I właśnie przez ten artykuł znalazłem tę stronę!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

no no no nawet poważna gazeta w Polsce pisze o W24. To tylko dobra wiadomość i podkreśla w jakim tempie serwis szybko ulega rozwojowi. Ciekawe, bo napisałam podobny artykuł ponad miesiąc temu dla pewnego edukacyjnego serwisu, ale obyło sie bez echa...niestety nie wszędzie są dyżurujący redaktorzy a sezon ogórkowy jeszcze trwa... Ja o W24 dowiedziałam sie z forum tematycznego na grono. net i coraz bardziej mnie to wciąga.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.08.2006 11:26

O tej stronie dowiedziałem się właśnie z "RP" i przyznam, że faktycznie, przyszłość tego serwisu zapowiada się obiecująco. CIekawe artykuły, świeże informacje... Zarówno grono autorów i czytelników będzie się systematycznie powiększać...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.08.2006 16:14

Czytałem ten artykuł w "RZ" i trzeba przyznać, że wielkim sukcesem W24 jest to, że w tak krótkim czasie portal został doceniony przez klasycznych "baronów" prasy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam sie z Danielem, niektóre artykuły na W24 są bardzo dobre, a w dodatku wiele ralacji z wydarzeń pojawia sie w sposób szybki i rzetelny. Naprawdę fajnie, że jest coś takiego jak W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

nie myślałam o tym jako o modzie, ale faktycznie - nie wzięło to się z powietrza. Aczkolwiek super, że W24 istnieje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.08.2006 13:33

Pewnie niektórych artykułów tworzonych przez użytkowników W24 pozazdrościły inne tytuły ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.08.2006 13:19

Jestem zarejestrowany od 2 dni i narazie zaznajamiam się z portalem. Pomysł jest świetny. Zawalone dzwonkami polifonicznymi interie, onety i wirtualne polski, oraz Gazeta Wybiórcza, mają się czego obawiać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czyżby dziennikarze z innych gazet obawiali się naszego portalu ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.