Facebook Google+ Twitter

Rzeczpospolita: "Padre walnął pięścią w stół". O. Rydzyk zjednoczy prawicę?

Szefowie dwóch partii prawicowych – PiS i Solidarnej Polski - walczą ze sobą o prym w zjednoczeniu prawicy i prawo kandydowania w wyborach prezydenckich. Ma im w tym pomóc siła i autorytet o. Rydzyka. Wcześniej jednak muszą mu razem pomóc w obronie TV Trwam, co powinni zademonstrować w manifestacji 21 kwietnia w stolicy.

 / Fot. Maurycy ProdeusJarosław Kaczyński, o. Tadeusz Rydzyk oraz Zbigniew Ziobro dobrze wychodzą na wspólnym zdjęciu. Gorzej, gdy mają działać razem. Zarówno Kaczyński, jak i Ziobro zabiegają o względy o. Rydzyka. Obaj walczą o swoje: o poparcie swoich partii i swoich nadziei w przyszłym zwycięstwie prezydenckim za sprawą wielebnego z Torunia. O. Tadeusz Rydzyk też liczy, że będą razem i pójdą razem w obronie TV Trwam?

Gazeta "Rzeczpospolita" dotarła do informacji, że ojciec Rydzyk odzyskuje wpływy na prawicy. Chciałby i próbuje ją zjednoczyć. Na razie w swoim interesie. Na potrzeby ulicznych demonstracji, w tym żądania miejsca na multipleksie i w obronie TV Trwam. Na jednym z ostatnich spotkań z Jarosławem Kaczyńskim miał postawić warunek: "Albo partie prawicy pójdą razem, albo niech nie liczą na wsparcie jego mediów" - pisze TOK FM.

Ponieważ gra idzie o wielką stawkę, reprymenda szefa Radia Maryja i TV Trwam podziałała. Już jest pewne - obaj politycy PiS i Solidarnej Polski zapowiedzieli, że 21 kwietnia w Warszawie, w wielkiej manifestacji przeciwko decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), która odmawia Telewizji Trwam miejsca na multipleksie, liderzy skłóconych prawicowych środowisk pójdą ramię w ramię razem. Będzie to demonstracja siły w obronie TV Trwam i siła demonstracji duetu prawicy w dwóch swoich interesach.

"Rzeczpospolita" napisała, że w palącej potrzebie, konieczna była "interwencja na najwyższym szczeblu". A cichy informator był uprzejmy powiedzieć: "Padre musiał walnąć pięścią w stół" ("padre" to z hiszpańskiego i włoskiego "ojciec"). Bo "padre nie akceptuje sporów wśród ludzi o bardzo podobnych poglądach" - cytuje współpracownika o. Rydzyka ww. gazeta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

dodam !
  • dodam !
  • 16.04.2012 17:16

A co ma premier i prezydent do KRRiT ?? To odrębny organ konstytucyjny . Tusk nie dzieli koncesji , o co tu chodzi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 elf
  • elf
  • 16.04.2012 17:09

Eeeeeee! a ja już myślałem ,że chodzi o politykę a tu ......kiwka , czytam dalej i się dowiaduję że mają te dwie partie robić wspólne marsze w obronie [ nie rozumiem dlaczego] mediów biznesmena Rydzyka . Nie ma biedak na grzywnę ale 10 milionów na multipleks wysupła . PiS i SP > łączcie się bo Rydzyk w potrzebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
erk
  • erk
  • 16.04.2012 10:37

Zapewne przemówi w sposób należny jego boskiej osobie,czyli czwartej osoby boga żywego-widzialnego,zawsze i wszędzie niepokalanie poczętego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.