Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - PO szuka gwiazd w terenie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-29 07:21

Platforma Obywatelska już typuje kandydatów do walki o prezydenturę w miastach - pisze "Rzeczpospolita". Niektórych chce jej jednak, zdaniem dziennika, odebrać Stronnictwo Demokratyczne.

Polityk z otoczenia Donalda Tuska wyjaśnia, że kierownictwo partii zadecydowało o powołaniu do końca wakacji sztabów, które mają wyłonić kandydatów na prezydentów miast, wójtów i radnych. Według "Rzeczpospolitej" pod koniec września ma ruszyć w terenie nieformalna kampania wyborcza.

Poza murowanymi kandydatami jak Hanna Gronkiewicz-Waltz w Warszawie czy Paweł Adamowicz w Gdańsku PO chce znaleźć silnych samorządowców w innych miastach. Według gazety, władze partii chętnie wsparłyby znanych działaczy bezpartyjnych jak prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

"Rzeczpospolita" pisze, że o popularnych samorządowców PO będzie musiała rywalizować ze Stronnictwem Demokratycznym. Zdaniem gazety ugrupowanie Pawła Piskorskiego, chce zwerbować w swe szeregi właśnie Ferencego i prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. SD ma też rozmawiać z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem z Polski XXI.

Według "Rzeczpospolitej" SD liczy, że popierani przez Stronnictwo politycy odwzajemnią się tym samym Andrzejowi Olechowskiemu w wyborach prezydenckich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.