Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Posłowie PO utrudniali śledztwo?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-06 07:37

"Rzeczpospolita" ustaliła, że były asystent posłanki Beaty Sawickiej Łukasz Lorentowicz swoimi zeznaniami obciążał czołowych polityków PO. Według informatora gazety, osoby te powinny mieć postawione zarzuty o udział w nielegalnych operacjach finansowych związanych z kampanią wyborczą PO.

Łukasz Lorentowicz uważa, że posłanka Sawicka, a także Mirosław Drzewiecki naciskali na niego, by składał korzystne dla Platformy zeznania w sprawie finansowania kampanii prezydenckiej Donalda Tuska w 2005 roku. Lorentowicz był jedną z głównych osób działających na zapleczu kampanii obecnego premiera. Odpowiadał między innymi za pracę wolontariuszy.

Na początku 2007 roku był przesłuchiwany przez warszawską Prokuraturę Okręgową, która prowadziła śledztwo w tej sprawie. Zeznał wówczas, że współpracownik Mirosława Drzewieckiego przelewał na jego konto pieniądze potrzebne na pokrycie kosztów wyjazdów wolontariuszy w teren. Pieniądze te zostały przelane z konta Komitetu Wyborczego PO. Następnie Lorentowicz miał je przelewać na konto współpracowników Drzewieckiego.

Według gazety, sprawa ucichła po przejęciu władzy przez Platformę. Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.