Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita": Pożar między politykami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-18 08:01

"Rzeczpospolita" pisze, że według współpracowników prezydenta Rządowe Centrum Bezpieczeństwa celowo zwlekało z przekazaniem Lechowi Kaczyńskiemu wiadomości o tragedii w Kamieniu Pomorskim.

Przypominają, że wcześniej zasypywano go nawet mało istotnymi informacjami.
Urzędnicy Kancelarii Prezydenta oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego zaczęli sprawdzać, dlaczego wiadomość o tragicznym pożarze gdzieś utknęła, a prezydent dowiedział się o wszystkim dużo później niż premier, i to z mediów.

"Informacje o tego typu nagłych zdarzeniach otrzymujemy z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Tym razem kanał ten okazał się niedrożny" - mówi "Rzeczpospolitej" Jarosław Rybak, rzecznik BBN, które o takich informacjach powiadamia prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

"Rzeczywiście, do BBN ta wiadomość nie poszła" - przyznaje gazecie Antoni Podolski, szef RCB. "Dyżurny Centrum uznał po prostu, że w trybie nagłym prezydentowi ta wiadomość nie jest potrzebna" - wyjaśnia Podolski.

Współpracownicy głowy państwa są jednak przekonani, że to nie przypadek. Twierdzą, że od ubiegłego lata, gdy zaczęło działać RCB, z przepływem informacji na linii rząd - prezydent nie było najmniejszego problemu. "Do czasu pożaru w Kamieniu otrzymywaliśmy wszystkie informacje, łącznie z drobiazgowymi wiadomościami o planowanych protestach" - podkreśla urzędnik z BBN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.