Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita": Prezes leciał, producent leków płacił

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-19 19:47

"Rzeczpospolita" ustaliła, że firma farmaceutyczna zapłaciła za kilkudniowy pobyt w Chinach szefowi Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, który kontroluje wart miliardy złotych rynek leków w Polsce.

Według dziennika, od 3 do 8 kwietnia 2006 roku prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Leszek Borkowski na koszt Polfy Tarchomin był w Chinach. Kontrolowana przez Skarb Państwa spółka miała mu opłacić przelot oraz hotel. W podróży towarzyszył Borkowskiemu ówczesny szef spółki Dariusz Sobczak.

Jak czytamy na stronie internetowej "Rzeczpospolitej", prezes URPL nadzoruje wart około 20 miliardów złotych rynek leków w Polsce poprzez m.in. podejmowanie decyzji o dopuszczeniu preparatów na rynek. Dariusz Sobczak, były szef Polfy Tarchomin, przyznał, że w tym czasie na rejestracje przez urząd czekały produkty kierowanej przez niego firmy.

Rzecznik URPL Wojciech Łuszczyna potwierdził, że szef urzędu był na tym wyjeździe i wyjaśnił, że Borkowski podczas pobytu w Chinach zapoznał się z procesem oczyszczania insulin produkowanych w fabryce chińskiej, a będących elementem wytwarzania insulin w Polsce. "Prezes po powrocie wydał w tej sprawie decyzję negatywną dla Polfy" - zaznacza Łuszczyna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.