Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - PZU: bez ugody z Eureko

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-29 07:19

Przed dzisiejszym Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy nie doszło do porozumienia w sporze o PZU - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Rozmowy ostatniej szansy, które miały zakończyć ośmioletni spór o kontrolę nad PZU zakończyły się fiaskiem.

Gazeta wyjaśnia, że skarb państwa proponował oddanie Eureko - holenderskiemu inwestorowi, kontroli nad BGŻ i odblokowanie wypłaty dywidendy z PZU. Znający kulisy negocjacji informator "Rzeczpospolitej" twierdzi jednak, że to okazało się za mało. Holendrzy nie zgodzili się na propozycje Polski.

Gazeta wyjaśnia, że brak ugody może równać się rozstrzygnięciu sporu przez międzynarodowy arbitraż i konieczność wypłacenia przez Polskę Eureko odszkodowania. Gazeta przypomina, że na Polsce od czterech lat ciąży wyrok, według którego nasz kraj jest winny opóźniania prywatyzacji PZU.

Brak porozumienia oznacza, zdaniem dziennika, że nie dojdzie też prawdopodobnie do wypłaty dywidendy z zysku PZU do budżetu. Decyzja w sprawie dywidendy (urzędnicy mówili nawet o kwocie 6,5 miliarda złotych) ma zostać podjęta przed dzisiejszym Zgromadzeniem.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.