Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Sondaż: antypolonizm to problem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 07:37

Blisko połowa Polaków uważa, że istnieje takie zjawisko jak antypolonizm - pisze "Rzeczpospolita".

46 procent ankietowanych przez GfK Polonia osób uważa, że można mówić o niechęci do Polski i Polaków. 18 procent twierdzi, że doświadczyło tego zjawiska osobiście.

Ponad połowa badanych uważa, że polskie władze niewystarczająco chronią dobre imię naszego kraju. Za instytucję, która powinna się tym zajmować, najwięcej osób - 49 procent - wskazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, potem - 14 procent - media publiczne.

26 procent badanych uznało, że dla Polaków wzorem dbałości o własne dobre imię powinni stać się Niemcy. Kolejne miejsca zajęli Amerykanie - wskazało ich 22 procent ankietowanych i Żydzi, których wymieniło 14 procent uczestników sondażu.

Więcej na temat - w "Rzeczpospolita".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"45% Polaków nie zauważyło zjawiska antypolonizmu"

Może to są Polacy, którzy także w życiu kierują się zasadą, że "jak na mnie plują to mówię, że deszcz pada"? Są tacy ludzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę zobaczyć to: http://www.youtube.com/watch?v=WpcOQ7HaB98

Nie napiszę co myślę o autorach tej ... reklamy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czym ma sie ten antypooniz wyrażać, czy są nim żarty o Polakach, czy może niesprawiedliwe traktowanie gastarbeiterów, jeśli tak to jest to problem ogólnospołeczny i dotyczący każdej narodowości i wypływa raczej z naszych kompleksów i słbszej kondycji ekonomicznej. rząd nie ma z tym nic wspólnogo, jeśli już narażamy sie z na śieszność to wtedy gdy sami nie umiemy się prozumieć i nie dbamy o własną historie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antypolonizm pojawia się w Polsce w pewnych kręgach, to fakt. Polacy nie wykorzystują swojego potencjału , więc antypolonizm uwidacznia się również w innych państwach. To interesem państwa polskiego powinno być utrwalenie( w ramach polityki historycznej) za granicą takiego obrazu Polski i tych elementów naszej historii, które budują prestiż nas i naszego kraju. Brakuje nam elit politycznych , które tak kierowałyby państwem abyśmy posiadali zdolność do realizacji własnych interesów w warunkach ogromnej rywalizacji międzynarodowej. A my powoli tracimy swoją tożsamość a rząd udaje , że takie problemy nie istnieją. Ale najbardziej dziwi mnie fakt , że ok 45% Polaków nie zauważyło zjawiska antypolonizmu. Nie wiem czy śmiać się czy płakać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jasne, że można mówić o antypolonizmie. Szczególnie można to zobaczyć i poczuć w pewnych środowiskach w pewnym województwie na południu Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.