Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Sondaże - afera hazardowa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-07 07:21

Prawie połowa Polaków uważa, że Centralne Biuro Antykorupcyjne dobrze spełnia swoją funkcję, 40 procent jest przeciwnego zdania, a 12 nie ma zdania w tej sprawie. "Rzeczpospolita" opublikowała wyniki sondażu, który na jej zlecenie przeprowadziło GfK Polonia.

Polaków zapytano też, czy Donald Tusk powinien odwołać szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Za takim rozwiązaniem opowiada się 56 procent badanych, przeciwnych dymisji jest 37 procent respondentów, a wyrobionego w tej sprawie poglądu nie ma 7 procent pytanych.

GfK Polonia sprawdziło też, jak afera hazardowa wpłynęła na zaufanie Polaków do głównych partii, prezydenta, premiera i rządu. O 41 procent spadł poziom ufności względem rządu, Platformy Obywatelskiej i Donalda Tuska.

Tracą też prezydent i Prawo i Sprawiedliwość - odpowiednio 26 i 25 procent. Kilkunastoprocentowy spadek zaufania dotknął też Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe. W kategorii wzrostu zaufania na czele są prezydent Lech Kaczyński i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ufa im o 12 procent więcej niż przed aferą.

Sondaż 6 października przeprowadziło GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej"na próbie 500 osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.