Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Tajemnica sprawy Papały

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-21 07:18

"Rzeczpospolita" ujawnia, że przed śledczymi badającymi zabójstwo szefa policji generała Marka Papały ktoś ukrywał ważne informacje. Sprawę bada prokuratura w Łodzi.

"Rzeczpospolita" ustaliła, że do lata 2004 roku prokuratorzy prowadzący sprawę nie wiedzieli o istnieniu notatki sporządzonej 15 lipca 1998 roku, trzy tygodnie po zabiciu generała. Anonimowy informator powiadomił wówczas policję, że w zabójstwo zamieszani są Rafał K. i Marcin P, obaj powiązani ze światem zorganizowanej przestępczości. Mężczyźni ci mieli kontakty z nieżyjącym już wiedeńskim gangsterem Jeremiaszem B. pseudonim Baranina - możliwym zleceniodawcą zabójstwa szefa policji.

Zdaniem rozmówców "Rzeczpospolitej"dziwnych zaniedbań w sprawie było więcej. Policjanci mieli nie zawiadomić prokuratorów o "pewnych czynnościach z udziałem Marcina P.", czyli prawdopodobnie o jego przesłuchaniu. Śledczy dowiedzieli się o tym dopiero od funkcjonariusza policji kryminalnej w Wiedniu.

Śledztwo w sprawie utrudniania postępowania w sprawie zabójstwa generała Marka Papały prowadzi Prokuratura Apelacyjna w Łodzi. Dotąd nikomu nie postawiono zarzutu. Na razie prokuratorzy wykluczają, by za ukrywanie informacji odpowiadali funkcjonariusze z grupy rozpracowującej sprawę zabójstwa.

Szczegóły w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.