Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - VIP-y jeszcze poczekają na samoloty

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-07 07:26

Będzie kolejny przetarg na samoloty dla polskich VIP-ów. Tymczasem mimo zapowiedzi ministra obrony narodowej Bogdana Klicha, 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego, który obsługuje loty najważniejszych osób w państwie, nie dostał brazylijskich embraerów 175.

MON miał wyleasingować dwie maszyny od PLL LOT. Dokumentację przygotowywała Agencja Rozwoju Przemysłu. Do tego celu powołana została specjalna spółka - ARP Fly, która tak zawyżyła koszty całego przedsięwzięcia, że resort postanowił zrezygnować z jej pomocy.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że resort próbuje teraz porozumieć się z PLL LOT, by za pośrednictwem narodowego przewoźnika pozyskać embraery, które miałyby zastąpić samoloty Tu-154.

Niezależnie od prac nad projektem, MON przygotowuje też przetarg na kupno samolotów o średnim zasięgu, które miałyby zastąpić wysłużone Jaki. Ze względów finansowych MON prawdopodobnie będzie mógł kupić tylko trzy lub cztery maszyny - zamiast zakładanych sześciu. Władze chcą, by trafiły do kraju za dwa lata, aby można je było wykorzystać, gdy w 2011 roku Polska obejmie prezydencję w Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.