Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - W kolejce po stare czołgi i karabiny

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-09 07:35

Agencja Mienia Wojskowego zarobi w tym roku na sprzedaży przestarzałego sprzętu i amunicji rekordową sumę prawie 50 milionów złotych. - pisze "Rzeczpospolita". Jak ciepłe bułeczki sprzedają się też wycofane z armii okręty, czołgi i amunicja.

Dziennik wylicza, że od początku swojego istnienia AMW przekazała na modernizację armii i służb mundurowych prawie 1,3 miliarda złotych. Przychody Agencji ze sprzedaży powojskowego mienia tylko w 2008 roku wyniosły 259 milionów złotych.

Jak wylicza "Rzeczpospolita", na zagospodarowanie czeka jeszcze 60 tysięcy ton nabojów wszelkiego kalibru, 700 tysięcy min przeciwpiechotnych, granatów i zapalników, materiałów pirotecznicznych itd. Ich pilnowanie kosztuje rocznie miliony złotych.

"Rzeczpospolita" pisze, że w odkąd w kryzysie wzrosły ceny złomu mosiężnego, doskonale sprzedaje się przestarzała amunicja. Wyspecjalizowane firmy nauczyły się też zarabiać na wykorzystywaniu prochu z amunicji do produkcji ładunków górniczych. Jednak, według gazety, prawdziwym hitem w tym roku była broń strzelecka - zagraniczni nabywcy to przede wszystkim Amerykanie i Austriacy, którzy wprost wyrywali sobie z rąk kałasznikowy.

"Rzeczpospolita"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.12.2009 15:42

Podam dla przykładu, że jeszcze nie tak dawno hełm kosztował nie cale 10 zł za sztukę - kupowali miłośnicy militariów do przeróbki oraz modernizacji hełmów rycerskich a za spadochron śmieszne grosze się płaciło w AMW. Spadochrony świetna sprawa na zacienienie, osłonięcie miejsca na działeczce rekreacyjnej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

No a ile sprzedali na bliski wschód?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.