Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19492 miejsce

Rzeczpospolita w prenumeracie kioskowej znacznie taniej

Rzeczpospolita kosztuje obecnie 3,5 zł, ale dzięki prenumeracie kioskowej można ją kupić za 2,5 zł.

Dziennik Rzeczpospolita to według mnie najbardziej opiniotwórcza gazeta dostępna na rynku. Od czasu kiedy ja zetknąłem się z nią pierwszy raz, wiele rzeczy w niej się zmieniło. Duży format zastąpiono wymiarami tabloida, zielone ekonomiczne strony stały się łososiowate, a Dobra Firma przemieniła się w Prawo i Praktyka.

Jednak bardziej niż wygląd gazety interesuje mnie, ile za nią trzeba zapłacić. Kiedyś różnego rodzaju dodatki typu płyty CD, wkładki itd. były za darmo. Później wydawnictwo Presspublica wprowadziło kilkugroszową odpłatność za nie, aż ostatecznie skończyło się na tym, że dodatki stały się pełnopłatne - dano tylko wybór czy je kupić czy nie.

Obecnie Rzeczpospolita jest najdroższą gazetą codzienną, a jej regularna cena wynosi 3,5 zł (łącznie z wydaniem sobotnim). Mimo wysokiej ceny warto ponosić taki wydatek, choćby za wiarygodność i rzetelność informacji. Okazuje się, że gazetę można kupić znacznie taniej - oczywiście za dodatki wciąż płacimy osobno. Jak?

Rozmawiając z dwoma przedsiębiorcami prowadzącymi saloniki prasowe Kolportera dowiedziałem się, że Kolporter wprowadził znaczne rabaty na zakup gazety, tzw. prenumeratę kioskową (płacisz z góry i odbierasz osobiście). Sami kioskarze byli tym faktem zdziwieni, bo jak długo współpracują z Kolporterem (ponad 7 lat), dystrybutor z Kielc pierwszy raz zaoferował taki rabat. A oszczędności są znaczące. Dla przykładu prenumerata na kwiecień to koszt 62,50 zł (25 dni), podczas gdy w codzienne kupowanie gazety to wydatek 87,50 zł. Z prostych wyliczeń wynika, że cena w prenumeracie wynosi 2,5 zł, a więc w kieszeni zostaje nam aż 25 zł.

Trudno powiedzieć czy to jednorazowa akcja Kolportera czy może stała oferta rabatowa, bo kioskarze na to pytanie nie byli mi wstanie odpowiedzieć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Krasnal
  • Krasnal
  • 27.04.2011 13:19

faktycznie rzepę można kupić za 2,5zł. Dzięki za info.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Makro
  • Makro
  • 24.03.2011 17:34

Ciekawe. Do tej pory był tylko rabat na Gazetę Wyborczą. Chyba ich przypiloło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.