Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Walka o fotel prokuratora generalnego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-26 07:15

Dziś swoją kandydaturę na stanowisko prokuratora generalnego zgłosi były szefa ABW Bogdan Święczkowski - informuje "Rzeczpospolita".

Święczkowski, jeden z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry, powiedział gazecie, że uzyskał pozytywną rekomendację Niezależnego Stowarzyszenia Prokuratorów Ad Vocem. Złoży dziś w Krajowej Radzie Sądownictwa dokumenty wymagane do startu w wyborach na prokuratora generalnego.

Do tej pory do Rady wpłynęła tylko kandydatura prokuratora krajowego Krzysztofa Zalewskiego. "Rzeczpospolita" pisze, że chęć kandydowania wyraził także Kazimierz Olejnik, zastępca prokuratora generalnego za rządów SLD. Nie wiadomo jednak, czy będzie mógł wystartować. W wyborach mogą bowiem kandydować tylko prokuratorzy w służbie czynnej, tymczasem Olejnik po ciężkim wypadku został przeniesiony w stan spoczynku.

Z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że do startu przymierza się też Marek Staszak, prokurator krajowy z okresu rządów Zbigniewa Ćwiąkalskiego w ministerstwie sprawiedliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.