Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Zespoły kasują za Orkiestrę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-10 08:26

"Rzeczpospolita" pisze, że artyści życzą sobie pokaźnych honorariów za występ w finale tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przeciw żądaniom muzyków zaprotestował szef akcji Jerzy Owsiak.

W specjalnym oświadczeniu napisał, że jeśli artyści nie zamierzają honorariów przeznaczyć na konto Orkiestry, to ona "dziękuje im za granie".

"Rzeczpospolita" przypomina, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to największa charytatywna impreza w kraju. Tymczasem nie wszyscy są skłonni do poświęceń. Za zagranie koncertu w Olsztynie zespół De Mono zażyczył sobie 22 tysiące złotych, jeszcze więcej - 30 tysięcy - zażądał Szymon Wydra, który ma zagrać w Białymstoku, choć ostatecznie - po negocjacjach - zadowolił się 10 tysiącami. 12 tysięcy za występ dostanie Arka Noego, 10 tysięcy Bracia Cugowscy, a 9 tysięcy grupa Mr Zoob.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera na sprzęt umożliwiający wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. W ubiegłym roku Orkiestra zebrała 32 147 538 złotych. Większość tej sumy została przeznaczona na wyposażenie dziecięcych oddziałów laryngologicznych.

Więcej na ten temat - w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.