Facebook Google+ Twitter

"Rzeczpospolita" - Zimna wojna w Platformie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-08 07:24

Zdaniem "Rzeczpospolitej" rekonstrukcja rządu może mieć olbrzymi wpływ na przyszłe funkcjonowanie Platformy Obywatelskiej. Zdymisjonowani liderzy mogą podzielić PO na dwa obozy Tuska i Schetyny - twierdzi gazeta.

Zdaniem jednego z polityków PO, na którego powołuje się "Rzeczpospolita", Klub Parlamentarny Platformy będzie miał dwa ośrodki decyzyjne - jeden w Sejmie drugi w Kancelarii Premiera. Dużo emocji wzbudza również obsada zwolnionych stanowisk w rządzie.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że tymczasowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji zostanie obecny wiceminister tego resortu Tomasz Siemioniak. Andrzeja Czumę na stanowisku ministra sprawiedliwości jako p.o. ma zastąpić dotychczasowy wiceminister Krzysztof Kwiatkowski.

Zdaniem gazety, na przetasowaniach w Platformie mogą zyskać wewnątrzpartyjne frakcje. "Rzeczpospolita" pisze, że Donald Tusk sondował już Jarosława Gowina w sprawie objęcia jednego z ministerstw. Ten - zdaniem gazety - miał odpowiedzieć, że zależy mu na dowartościowaniu prawego skrzydła PO.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.