Facebook Google+ Twitter

"Rzeczywistość przedstawiona". Nagrody dla Teatru Polskiego z Poznania

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-10-24 14:04

Jury XI Festiwalu Dramaturgii Współczesnej „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2011 w składzie: Zenon Butkiewicz (krytyk teatralny), Ingmar Villqist (dramatopisarz, reżyser) oraz Paweł Demirski (dramatopisarz), przyznało nagrody za wkład w realizację dramatu współczesnego.

 / Fot. Monika Lisiecka, mat. pras. Teatru Polskiego w PoznaniuNagrodę im. Stanisława Bieniasza – pomysłodawcy i patrona festiwalu – otrzymał Piotr Rowicki za dramat „Chłopiec malowany”. W Teatrze Polskim w Poznaniu „Chłopiec malowany” Piotra Rowickiego w reżyserii Piotra Ratajczaka miał swoją prapremierę 14 listopada 2010 r. Wcześniej otrzymał nagrodę główną oraz nagrodę publiczności w trzeciej edycji konkursu dramaturgicznego METAFORY RZECZYWISTOŚCI 2010 zorganizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu.

Jury festiwalu „Rzeczywistość przedstawiona” Zabrze 2011 przyznało również nagrody aktorskie – między innymi – Michałowi Kalecie za rolę Żołnierza 1 w spektaklu „Chłopiec malowany” Piotra Rowickiego w reż. Piotra Ratajczaka. Nagrody aktorskie otrzymali także: Irena Dudzińska za rolę Marii i Zbigniew Waleryś za rolę Józefa w spektaklu „Józef i Maria” Petera Turriniego w reż. Pawła Szkotaka. Prapremiera „Józefa i Marii” odbyła się 25 marca 2011 r. w Teatrze Polskim w Poznaniu. Dramat austriackiego autora nigdy wcześniej nie był wystawiany w Polsce.

 / Fot. Jakub Wittchen, mat. pras. Teatru Polskiego w PoznaniuOrganizowany przez Miasto Zabrze i zabrzański Teatr Nowy festiwal odbywa się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Śląskiego. Przegląd ukazuje najwybitniejsze polskie realizacje teatralne ukierunkowane na prezentacje i interpretacje dramatów powstałych po 1989 roku. „Rzeczywistość przedstawiona” – w zamyśle organizatorów – stara się spełniać postulat „lustra rzeczywistości” i „pokazywać człowieka w szerokim kontekście socjologicznym, obyczajowym, politycznym, religijnym”.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.