Facebook Google+ Twitter

Rzeki pełne miłości

Rzeki - Marty Gracz to czwarty tomik poezji, a zarazem piąta książka autorska.

okładka / Fot. okładkaRzeki - Marty Gracz to czwarty tomik poezji, a zarazem piąta książka autorska. Znając poezję Marty można zauważyć radykalny zwrot od dotychczas poruszanych tajemniczych tematów, na które składały się w przeważającej mierze doznania metafizyczne człowieka, przemijanie, śmierć i granica między światem żywych i zmarłych.

Wiersze zawarte w Rzekach, to obrazy, które dominują nie tylko w kobiecej poetyce, jak erotyka, miłość, pożądanie i fascynacja płcią przeciwną, a może i tą samą. Poezja ta wpływa na naszą wyobraźnię i często na niezrealizowane marzenia.

Jak twierdzi autorka w przedmowie, wiersze tomiku Rzeki zainspirowane zostały wierszem Pokoje hotelowe Tadeusza Różewicza i zawierają meritum modelu miłości, do którego odnosi się przesłanie:

(bo) nie ma rzek, które nie wpadają do morza
są tylko puste koryta, którymi próbujemy popłynąć


Uważam, że książka ta powinna ukazać się drukiem, chociaż Marta Gracz twierdzi, że zostanie ona w formie e-booka. Nie chce też mi się wierzyć, że to ostatni tomik poezji, jak twierdzi poetka. Przecież z poezją nie da się wziąć rozwodu, nawet gdy będzie się pisać opowiadania i powieści.

Jerzy Granowski

[i] "Rzeki"- Marta Gracz
[/i] Wydawnictwo Mart-Gra 2013
ISBN 978-83-64245-00-8

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.