Facebook Google+ Twitter

Rzeki wyleją? Stany alarmowe i ostrzegawcze w siedmiu województwach

Po ostatnich ulewach jakie przeszły nad Polską, rośnie poziom wód w rzekach. W czterech województwach poziom wody przekroczył stany alarmowe, a w trzech ostrzegawcze. Najbardziej zagrożone jest południe Polski.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wojciech Matusik/Gazeta KrakowskaNa Śląsku stany alarmowe zostały przekroczone na rzece Witce, Miedziance, Nysie Łużyckiej i Kamienicy. Podnosi się także poziom wód w zlewni Małej Wisły, Przemszy i Soły. Meteorolodzy ostrzegają, że rzeki mogą wylać.

W Małopolsce alarm przeciwpowodziowy obowiązuje w gminie Bobowa w powiecie gorlickim. W Tarnowie, powiecie tarnowskim, brzeskim, gminach Korzenna i Muszyna obowiązuje
stan pogotowia przeciwpowodziowego - informuje Tvn24.pl

Oberwanie chmury w Warszawie - zdjęcia

Stan alarmowy obowiązuje również w województwie lubelskim. Poziom wody gwałtownie podnosi się w w zlewni Wieprza oraz Bugu Lokalnie przekroczone zostaną stany ostrzegawcze i alarmowe na terenie województwa podkarpackiego w zlewni Wisłoki, Wisłoka i Sanu. Hydrolodzy ostrzegają także mieszkańców województwa świętokrzyskiego. W zlewni Nidy, Czarnej Staszowskiej, Koprzywianki i Kamiennej poziom wód może przekroczyć stan alarmowy.

Popołudniowa nawałnica w Łodzi. Samochody stoją w wodzie

Ulewy w Polsce podniosły także poziom wód w niemieckiej Saksonii. Na Nysie Łużyckiej ogłoszono 3. stopień zagrożenia powodziowego w 4-stopniowej skali.

Niestety prognozy pogody na dziś nie zapowiada poprawy. Grzmieć zacznie około południa. Prognozowany obszar występowania burz to Polska wschodnia i północno-wschodnia.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.