Facebook Google+ Twitter

Rzeki występują z brzegów. Grożą nam powodzie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-27 09:59

Stan wody w rzekach Lubelszczyzny nieznacznie się podnosi. W kilku miejscach przekracza stan ostrzegawczy, a nawet alarmowy. Odra wzbiera z powodu lodowych zatorów. Przybiera też Wisła i rzeki w woj. łódzkim.

Powódź w Anglii. Obyśmy takich widoków nie oglądali u nas. / Fot. EPA/BRIAN STEWARTW najbliższych dniach stan Odry w rejonie wodowskazu Widuchowa w zachodniopomorskim może przekraczać stan alarmowy. Powodem są lokalne zatory lodowe. Hydrolodzy ostrzegają przed lokalnymi podtopieniami. Wysoki jest także stan wody rzeki Grabi w województwie łódzkim. Również tam niewykluczone są lokalne podtopienia.

Służby wojewody nie odebrały jednak żadnych sygnałów o lokalnych podtopieniach. O kilkadziesiąt centymetrów powyżej stanu alarmowego płyną Tyśmienica w Tchórzewie i Krzna w Malowej Górze. Jednak obie rzeki w tych miejscach mają szerokie tereny zalewowe i nie powinny zagrozić ludziom.

Wysoki jest także poziom wody na Bugu w Dorohusku, gdzie rzeka przekroczyła stan ostrzegawczy o 55 centymetrów. Stan ostrzegawczy osiągnęły Wieprz w Krasnymstawie i Bug we Włodawie.
Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubelskiego informuje, że mimo wysokiego poziomu wody w niektórych rzekach, nie napłynęły żadne niepokojące sygnały od samorządów na temat zagrożenia powodziowego, ani na temat lokalnych podtopień.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

aby tylko Czesi nie zrzucali wody w odrę ze swoich zbiorników zaporowych

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.