Facebook Google+ Twitter

Rzeszów: 11 osób oskarżonych o fałszowanie recept

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-23 13:32

Przed rzeszowskim Sądem Okręgowym stanęło 11 osób oskarżonych o fałszowanie recept i wyłudzanie refundacji leków w Narodowym Funduszu Zdrowia. Grupa przestępcza działała w latach 2001-2003 w województwach podkarpackim, małopolskim i zachodniopomorskim.

Szkody spowodowane działalnością oskarżonych oszacowano na blisko 400 tysięcy złotych - powiedziała prokurator Jadwiga Jajuga-Lis. Działalność oskarżonych polegała głównie na fałszowaniu recept na refundowany drogi lek - lucrin, który na podstawie fałszywek był pobierany z aptek i wprowadzany do ponownego obiegu. W tej sprawie prowadzone jest oddzielne śledztwo.

7 osób z 11-tu oskarżonych złożyło wnioski o skazanie bez przeprowadzania rozprawy. Kary uzgodnione z prokuratorem i przedstawicielem NFZ, to w każdym przypadku blisko rok więzienia, grzywna i obowiązek naprawienia szkody w wysokości od 2 do 15 tysięcy złotych. Wnioski w tej sprawie musi jeszcze zaakceptować sąd. Proces pozostałych czterech oskarżonych ma się rozpocząć za miesiąc . Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.