Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22151 miejsce

Rzeszów. Ceny jednorazowych biletów MPK w górę, miesięcznych w dół

Od 1 października rzeszowianie zapłacą więcej za jednorazowe bilety MPK. Potanieją jednak bilety miesięczne. Podwyżka jest konieczna, gdyż rosną koszty obsługi kursów.

 / Fot. Artnowo/cc 3.0Dziś radni podjęli decyzję o podwyżce cen biletów jednorazowych MPK w Rzeszowie. Od października za bilet normalny zapłacimy 2,80zł, za ulgowy samorządowy (szkolny) - 1,70zł, a ulgowy ustawowy (studencki) - 1,40zł. Jak zaznacza Łukasz Dziągwa, szef Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, podwyżek cen nie da się uniknąć, gdyż rosnące ceny paliw powodują wzrost kosztów obsługi kursów. - Nawet po zmianie cen Rzeszów pozostanie najtańszym miastem wojewódzkim - dodaje. Normalne bilety jednorazowe w cenie 2,40zł - tak jak obecnie Rzeszów - mają już tylko Kielce. A po wakacjach i tam ceny jednorazówek poszybują w górę o 40gr.

Jednocześnie w Rzeszowie obniżone zostaną ceny biletów miesięcznych trasowanych. Normalny bilet trasowany na jedną linię potanieje z 78zł do 70, ulgowy szkolny z 46 na 42zł, a studencki z 39 na 35zł. Obniżka cen biletów miesięcznych ma na celu przyciągnięcie większej liczby stałych klientów.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.