Facebook Google+ Twitter

Rzeszów. Europejski Stadion Kultury i koncert ZWYCIĘZCY 1960-2008

W sobotni wieczór na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbył się finałowy koncert Europejskiego Stadionu Kultury. Przed rzeszowską publicznością wystąpiła czołówka polskiej i ukraińskiej sceny muzycznej.

Wielkie plenerowe widowisko na rzeszowskim stadionie odbyło się pod hasłem "ZWYCIĘZCY 1960-2008". Przed rzeszowską publicznością wystąpiła czołówka gwiazd polskiej i ukraińskiej estrady - Anna Rusowicz, S.K.A.Y., Mezo, Kasia Kowalska, Czesław Śpiewa, Halina Młynkowa, SKRYABIN, Anna Dąbrowska, Raz Dwa Trzy, Gouache, Stanisław Soyka, TNMK, Tatiana Okupnik.

Zobacz także galerię zdjęć z Rzeszowa

Koncert został podzielony na trzynaście części, które swą tematyką nawiązywały do trzynastu Mistrzostw Europy rozegranych w latach 1960-2008. Rzeszowianie i inni przybyli na koncert widzowie przez niespełna trzy godziny mogli wrócić się do poszczególnych lat, w których odbywały się mistrzostwa i posłuchać największych hitów z tamtych czasów. Rozbrzmiała Abba i jej "Money, money", Art company i "Susanna" czy Amy Winehouse i "Back to black". Znane utwory w nowych, odświeżonych aranżacjach zostały przyjęte z entuzjazmem przez publiczność zgromadzoną na stadionie "Stali".

Nie zabrakło też utworów towarzyszących piłkarskim rozgrywkom. Rozbrzmiały najbardziej znane piosenki, takie jak "Trzej przyjaciele z boiska” Andrzeja Boguckiego, „Bo mój chłopiec piłkę kopie” Marii Koterbskiej czy „A ty się bracie nie denerwuj” Andrzeja Dąbrowskiego.

Oprawę koncertu stanowiły archiwalne filmy odwołujące się bezpośrednio do lat poszczególnych mistrzostw. Koncertowe kalendarium mistrzostw wzbogaciły nagrania z wyjątkowych komentarzy redaktora Marcina Zimocha.

Rzeszów -kolorowy, rozśpiewany, roztańczony- pięknie bawił się podczas drugiego dnia trwającego Europejskiego Stadionu Kultury. Las rąk w górze, światełko do nieba, sztuczne ognie i radość-kulturalna radość to coś, czym można i trzeba się pochwalić.

Ale to nie koniec. Dziś trzeci i ostatni dzień ESK, ale atrakcji nie zabraknie. Szczegółowy program na http://www.stadionkultury.pl/01lipca.html
Zapraszamy do Rzeszowa!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.